Müşteri Hizmetleri :  0(850) 302 36 04

Marka Tescil

Marka Tescil

Zirvedeki firmalar müşterilerde mutlaka sağlam bir marka algısı yaratmış olan işletmelerdir. Öyle ki isimler çoğunlukla işletme adlarının önüne geçer. Başarılı bir isim algısı yaratmak ürün satışlarını arttırır. Bu algıyı yaratabilmek müşteriye sevdiği, beğendiği, memnuniyet duyduğu, kaliteli olduğunu düşündüğü bir ürün ve hizmet sunmaktan geçer. Kaliteli ürün ve hizmet sunan markalar müşterilerini de garantilemiş olur.

Neden Markamı Tescil Etmeliyim ?

Şirketinizi ve ürünlerinizi yasal güvence altına almak ve korumak mutlaka marka tescili yaptırmanız önerilmektedir. Markanın tam olarak korunabilmesi, üçüncü şahısların izinsiz kullanımının önüne geçilmesi ve haksız kazanç elde edilmesinin engellenmesi için marka başvurusu yapılmalıdır.

Marka Sahibi olmanın Avantajları

Günümüzde bazı sektörlerde TSE ve üretim izni gibi müracaatlarda firmalarda tescilli marka şartı aranmaktadır. Ayrıca birçok ihalede ön şart olarak tescil edilmiş bir marka ön şartı aranmaktadır. Şirketlerin faaliyetlerini tanıtmak ve internet ortamında kendilerini ifade edebilmeleri kurdukları web sitelerine com.tr uzantılı alan adlarının tahsisi için de marka tescil belgesi kullanılan bir gerekliliktir.